Aktualności

08-07-2020

Weekend na gołębiej 17-20.07.2020

Weekend na gołębiej 17-20.07.2020

Dziś trudno wyjechać w wymarzone miejsce. Ale nawet bez ruszania się z Jarocina możemy podróżować i przeżywać cudowne wakacje.  Dlatego Kino Echo wraz z Kawiarnią Filmową zapraszają na kolejny  WEEKEND NA GOŁĘBIEJ. Nie wahamy się opuścić Europy.

W piątek będzie tradycyjnie już muzycznie: Wim Wenders zabierze nas w daleką podróż do Hawany. Muzyka legendarnego zespołu Buena Vista Social Club, piękno miasta – a Filmowa serwować będzie Mojito i Cuba Libre. Podróż to będzie niezwykła.  Zapraszamy o 19:00.

W sobotę dopiero będzie się działo. Nie ma lata bez roweru, a w kinie nie ma lata bez kina rowerowego. Tym razem wraz ze Stowarzyszeniem RoweLOVE przygotowaliś[L1] my filmową opowieść o niezwykłych sportowcach. „Ze wszystkich sił” to opowieść o synu i ojcu, którzy wspólnie postanawiają pokonać swoje słabości w triatlonie IRONMAN w Nice.  3,86 pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu – brzmi trudno? A jeśli jeszcze  dodamy, że nastoletni Julien ma porażenie dziecięce i porusza się na  wózku to przygoda ta wydaje się jeszcze bardziej niemożliwa!

 

Tę rowerową propozycję wybraliśmy nie przypadkiem, bo tak jak w podróży ojca i syna, wszystko zależy od siły ludzkich mięśni. Projektor podłączymy do stacjonarnych rowerów, a prąd z ich dynamów będzie napędzał lampę. Będziemy pedałować za wolno, film się zatrzyma. Zabawa zapowiada się przednia, a na dodatek mamy przy okazji do zrealizowania pewien cel. Chcemy zaprosić widzów/rowerzystów do wspomożenia Jacka Koszalika, jarocinianina, który zbiera środki na windę, która pozwoli mu na swobodne dostawanie się i wydostawanie się z domu. Dzięki firmie Next Film – dystrybutorowi filmu kopię dostajemy za darmo, ale… wszystkie przychody z biletów przeznaczyć musimy na pomoc panu Jackowi. Zabierzcie więc kilkanaście złotych, żeby zamiast do kasy kina, tym razem do puszki wrzucić 10, 15, a może 25 zł. Cenę biletu ustalacie sami! Możecie zapłacić za bilet ulgowy, albo sobotni w sferze VIP!


 

18 lipca, godz. 21:01, Parking PKO SA, ul. Gołębia 1

 

W niedzielę zapraszamy najmłodszych na spotkanie ze Stuartem, kotem  Śnieżką i ich zwariowaną rodziną. Zapraszamy od 14:00.

A w poniedziałek, już tradycyjnie: W Starym Kinie, tym razem przedwojenne polskie kino, czyli  Córka Generała Pantrakowa. Start filmu o 19:00.

 

Wszystkie wydarzenia odbywają się dzięki pomocy naszego sąsiada PKO BP. Weekendy na Gołębiej to część projektu: „Kino Echo-działamy mimo wszystko” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności. Program COVID. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę