Aktualności

20-11-2019

B.U.S. do Kultury - Taniec w sztuce. Życie i śmierć.

B.U.S. do Kultury - Taniec w sztuce. Życie i śmierć.

Grudniowe spotkanie ze sztuką realizowane w ramach projektu B.U.S. do Kultury poświęcone będzie tańcowi w sztuce  Historia tańca jest tak samo długa jak historia ludzkości. Był on wartością wyjątkową we wszystkich epokach i kulturach od zarania dziejów. Taniec w malarstwie widoczny jest od wielu stuleci. Motyw, który pokazuje ruch człowieka, ekspresję, wyraz jego duszy i pasji na stałe zapisał się w złotych kartach historii światowej sztuki.
Zapraszamy na wykład otwarty z cyklu " Pokochać sztukę", który poprowadzi Agata Iżykowska-  Uszczyk, pedagog i edukator Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Doktorantka nauk o kulturze w Instytucie Kulturoznawstwa, zajmująca się badaniem sfer intymności w polskiej sztuce współczesnej.
"...Taniec rodzi plastykę: przyjemność tańczenia idzie w parze z przyjemnością patrzenia na taniec..." - Paul Valéry - " Degas, taniec, rysunek" .

Czwartek, 5 grudnia, godz. 17:00, Kawiarnia Filmowa - kino Echo

Dofinansowano ze Środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji  Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę