Aktualności

21-08-2019

POKOCHAĆ SZTUKĘ

POKOCHAĆ SZTUKĘ

Czwartkowe spotkania ze sztuką w Kawiarni FILMOWA - Kino Echo cieszyły się do tej pory dużym uznaniem, gromadząc liczne grono miłośników. W związku z tym wszystkich zapewne ucieszy informacja, że Wielka Sztuka wraca do nas po wakacyjnej przerwie.

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „ POKOCHAĆ SZTUKĘ”, na który złożą się wykłady i filmy prezentowane w okresie od września 2019 r do czerwca 2020 r. Wykłady, których tematem będą: akt, taniec, biblia, i kicz w sztuce poprowadzi Marzena Karcz, artysta, plastyk i pedagog. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, performance, formami parateatralnymi oraz scenografią i aranżacją wnętrz. Wieloletni pedagog, nauczyciel, i organizator plenerów ZPAP i amatorskich „AMAKREAT”. Zrealizowała ponad 20 wystaw indywidualnych, brała także udział w 40 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Wykłady to nie wszystko co pragniemy zaproponować. Z ogromną radością zapraszamy Państwa do obejrzenia sześciu filmów z serii” Wystawa na Ekranie”. Przyjdź i zobacz na żywo w kinie arcydzieła najwybitniejszych artystów malarstwa, rzeźby i grafiki z najważniejszych muzeów na całym świecie. Zachwyć się dziełami Gustava Klimta, Pabla Picassa, Claude Moneta, Michała Anioła i Henri Matisse’a. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 września, o godzinie 17:00, w Kawiarni Filmowa - Kino ECHO. Wykład otwarty pt.” Akt w sztuce. Erotyka i miłość” poprowadzi  Marzena Karcz. Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze sztuką, gdyż jak powiedział Leonardo da Vinci” Piękno rzeczy śmiertelnych mija lecz nie piękno sztuki”.

5 września, czwartek, godz.: 17:00, Kawiarnia Filmowa, WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

 

Dofinansowano  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę