Aktualności

28-05-2019

W STARYM KINIE- FREDEK USZCZĘŚLIWIA ŚWIAT

W STARYM KINIE- FREDEK USZCZĘŚLIWIA ŚWIAT

3 czerwca o godzinie 18:30 po raz kolejny Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Tym razem polska komedia: FREDEK USZCZĘŚLIWIA ŚWIAT

 


Fredek, młody inżynier - wynalazca, wynajduje telefonowizor. Prócz kłopotów, które sam sobie przysporzył swoim wynalazkiem - wprowadza nim zamęt w spokojne, konserwatywne życie stolicy. Narzeczoną widzi w dwuznacznej sytuacji; żona fabrykanta, któremu chce wynalazek sprzedać, wykrywa zdradę męża; zainstalowany w restauracji demaskuje same kłamstwa i niecne uczynki... Perypetie, zabawne intrygi, konflikty ustępują w ostatecznym rezultacie miejsca idei postępu i niespożytych możliwości młodości: wynalazek idzie w świat, powaśnieni podają sobie ręce, wyjaśniają się wszystkie qui pro quo. Triumfuje postęp i młodość. Irma przeprasza się ze swoim narzeczonym, czyli Fredkiem, "Ludka" zaręcza się z Bolkiem, a siostra "Ludki" z Jurkiem".

Kto filmu nie widział, niech zobaczy, a kto zna, warto sobie odświeżyć, wybrać się do kina, by odbyć podróż do przeszłości, by zobaczyć film w zupełnie starym stylu, wypróbować na sobie, jak działa (i czy jeszcze działa) magia kina. W kolejnych miesiącach: „Generał” „Dyktator” czy „Doktor Żywago”

 

Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.

 

 

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę