Aktualności

10-05-2019

Dziewczęta z Nowolipek- Pokaz W STARYM KINIE

Dziewczęta z Nowolipek- Pokaz W STARYM KINIE

W STARYM KINIE

 

8 kwietnia o godzinie 18:30 po raz kolejny Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Tym razem polska komedia: Dziewczęta z Nowolipek.

 

Adaptacja popularnej powieści Poli Gojawiczyńskiej. Warszawa tuż przed wybuchem I wojny światowej. Cztery przyjaciółki: Kwiryna, Bronka, Franka i Amelka kończą szkołę i wchodzą w dorosłe życie. Każda z nich ma inne usposobienie, wszystkie wychowały się razem w ubogiej dzielnicy stolicy - Nowolipiu. 
Najbardziej zaradna Kwiryna jest córką sklepikarzy i zrobi wszystko, aby sama zdobyć pieniądze i niezależność. 
Bronka wydaje się być najbardziej zagubiona. To jednak na niej, jej dojrzewaniu i miłości do Ignasia, skupia się fabuła filmu. 
Franka jest marzycielką, nadwrażliwą dziewczyną, która pisuje wiersze i kocha się (platoniczne) w dojrzałym profesorze. 
Amelka żyje wraz z matką i młodszym rodzeństwem na skraju nędzy. Matka zachowuje pozory dobrobytu i myśli jakby tu córkę wydać korzystnie za mąż. 
Wszystkie cztery doświadzą bolesnych rzeczy, które zmienią je na całe życie.


Kto filmu nie widział, niech zobaczy, a kto zna, warto sobie odświeżyć, wybrać się do kina, by odbyć podróż do przeszłości, by zobaczyć film w zupełnie starym stylu, wypróbować na sobie, jak działa (i czy jeszcze działa) magia kina. W kolejnych miesiącach: „Generał” „Szczęśliwa Trzynastka”, „Dyktator” czy „Doktor Żywago”

 

Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę