Aktualności

14-09-2018

5 października rozpoczyna się cykl spotkań z Teatrem Polska w Jarocinie

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin:  20 zł przedsprzedaż – do 28 września; 25 zł od 29 września

 

5 października rozpoczynamy cykl spotkań z Teatrem Polska. Pierwszy spektakl w jego ramach to „GARDENIA”  Stowarzyszenia Kółko i Krzyżyk w reżyserii Wojciecha Urbańskiego http://www.teatrpolska.pl/spektakle/94-Gardenia/

Zapraszamy zatem do JOK Jarocin na godz. 19.00

Spektakl dla dorosłych, czas trwania 60 minut

 

Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To okrutne w swym realizmie zaprzeczenie romantycznej wizji kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.
Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.

Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawia pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki – Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę