Aktualności

28-08-2018

WRACAJĄ POKAZY W STARYM KINIE

WRACAJĄ POKAZY W STARYM KINIE

ABC MIŁOŚCI

3 września, Sala Kameralna Kina Echo,godz. 18:30.

Wstęp wolny!

Jak wyglądało życie w XX leciu międzywojennym, co robili jarociniacy w wolne popołudnia? Oczywiście – chodzili do kina! Gdy na ekrany weszło ABC MIŁOŚCI z Adolfem Dymszą niejedna jarocinianka dostawała rumieńców, gdy grany przez niego Wincenty Poziomka podrywał kolejne klientki.

ABC MIŁOŚCI ( 1935)- Wincenty Poziomka, niespełniony artysta utrzymujący się z pisania kucharkom listów miłosnych, dostaje w spadku po stryju pół sklepu spożywczego pod warunkiem, że zaopiekuje się trzyletnią Basieńką, wnuczką stryja. Wkrótce Poziomka doprowadza sklep niemal do bankructwa. Mimo to zatrudnia Helenkę, w której kocha się od dłuższego czasu. Sam zaś dzięki protekcji sąsiada – znanego artysty – spełnia swoje marzenie o scenicznym debiucie.

 

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Pokażemy przedwojenne perełki: zdigitalizowane w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie”, w którym utrwalono na nośniku cyfrowym i udostępniono szerokiej publiczności najcenniejszego zbioru FN. 

a w kolejnych miesiącach: „Jadzia”, „Przez łzy do szczęścia” czy przedwojenny film grozy „U kresu drogi”.

W cyklu pojawi się jeszcze jeden film niemy: w grudniu  „Bartek Zwycięzca”

Projekt  Filmoteki Narodowej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę