Aktualności

20-08-2018

Mariusz Szczygieł i RES FACTUM. Projekt Prawda

Mariusz Szczygieł i RES FACTUM.  Projekt Prawda

TARAS KAWIARNI FILMOWEJ/w razie niepogody KINO ECHO

środa, 5 września, godzina 19:00

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Echo i Kawiarni Filmowej

 

Reportaż opowiada świat – jesienny reportażowy program Stowarzyszenia Jarocin XXI, a w nim Jacek Hugo-Bader, Cezary Łazarewicz i Ewa Winnicka, Magdalena Grzełałkowska i dla dzieci Eliza Piotrowska.

 

Na start Mariusz Szczygieł i RES FACTUM.  Projekt Prawda: Muzycznie to aby właściwie to opisać -koncert czytany, w którym Mariusz Szczygieł czyta testy ze swojej książki Projekt Prawda, a zespół Res Factum w składzie: Nina Nu – wokal i cytra, Tadeusz Sudnik- elektronikania i Marcin Krzyżowski – wiolonczela elektryczna tworzy niezapomniany muzyczny klimat.

Zespół grał, autor czytał. Z tym że zespół nie wie do końca, co autor przeczyta, a autor nie wie, co zespół zagra do czytanego. Zabawa polegała więc na tym, że zespół tworzył muzykę na żywo starając się oddać klimat czytanego tekstu.

Ci, którzy nie czytali jeszcze „Projektu: prawda”, otrzymają od Mariusza Szczygła przynętę, żeby kupić książkę. Ci, którzy książkę już czytali, mogą odnaleźć w tym koncercie jakąś nową prawdę o książce, którą wydobyła z niej muzyka.

Spotkanie muzyki i książki non-fiction to nie jest rzecz oczywista, ale bardzo ciekawa. Zespół Res Factum jest w niej ekspertem, bo występował już m. in. z Angeliką Kuźniak ("Papusza") i Katarzyną Surmiak-Domańską ("Mokradełko"), a do tekstów Mariusza Szczygła zespół improwizowował już kilkakrotnie.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego/Instytutu Książki

powrót

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę