Aktualności

strona 1 z 6   
Babska Środa 08.01
13-12-2019

Babska Środa 08.01

Nowy Rok zaczniemy od wyjątkowego spotkania z cyklu "Babska Środa". Już 8 stycznia porozmawiamy z Agnieszką Borkiewicz, dyrektorką Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. O czym? To zależy w głównej mierze od Was! Z pewnością poruszymy wiele tematów, wspomnimy o odnoszeniu sukcesów, motywacji, inspiracji czy byciu kobietą w różnych rolach. Stawiamy na otwartą, przyjazną atmosferę, a przede wszystkim zachęcamy do przyłączenia się do dyskusji! Czekamy na Was 8 stycznia o 18:30 w Kawiarni Filmowej, przyjdźcie z mamą, siostrą, babcią, przyjaciółką, i spędźcie z nami miły, babski wieczór!

Wstęp Wolny

Projekt zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Kawiarnia Filmowa zaprasza na świąteczne spotkania firmowe i znajomych
03-12-2019

Kawiarnia Filmowa zaprasza na świąteczne spotkania firmowe i znajomych

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkania w bliskim gronie.

więcej
B.U.S. do Kultury - Taniec w sztuce. Życie i śmierć.
20-11-2019

B.U.S. do Kultury - Taniec w sztuce. Życie i śmierć.

Grudniowe spotkanie ze sztuką realizowane w ramach projektu B.U.S. do Kultury poświęcone będzie tańcowi w sztuce  Historia tańca jest tak samo długa jak historia ludzkości. Był on wartością wyjątkową we wszystkich epokach i kulturach od zarania dziejów. Taniec w malarstwie widoczny jest od wielu stuleci. Motyw, który pokazuje ruch człowieka, ekspresję, wyraz jego duszy i pasji na stałe zapisał się w złotych kartach historii światowej sztuki.
Zapraszamy na wykład otwarty z cyklu " Pokochać sztukę", który poprowadzi Agata Iżykowska-  Uszczyk, pedagog i edukator Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Doktorantka nauk o kulturze w Instytucie Kulturoznawstwa, zajmująca się badaniem sfer intymności w polskiej sztuce współczesnej.
"...Taniec rodzi plastykę: przyjemność tańczenia idzie w parze z przyjemnością patrzenia na taniec..." - Paul Valéry - " Degas, taniec, rysunek" .

Czwartek, 5 grudnia, godz. 17:00, Kawiarnia Filmowa - kino Echo

Dofinansowano ze Środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji  Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

BABSKA ŚRODA
20-11-2019

BABSKA ŚRODA

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Babska środa” – już za tydzień, 27 listopada zapraszamy do Kawiarni Filmowej. Cykl rozpoczęłyśmy od edukacji seksualnej - projekcji filmu „Sztuka kochania”, i w temacie edukacji pozostaniemy. Naszym gościem będzie Karolina Maćkowiak, założycielka i dyrektorka Akademii Dobrej Edukacji. Porozmawiamy, jak pewnie nietrudno się domyślić, o edukacji, motywacji, byciu kobietą w różnych rolach i... o czym tylko będziecie chciały :) Stawiamy na otwartą, przyjazną atmosferę, a przede wszystkim zachęcamy do przyłączenia się do dyskusji. Weźcie ze sobą mamy, siostry, koleżanki i wpadnijcie spędzić z nami miły wieczór!

ŚRODA, 27 listopada, godz. 18:30, KAWIARNIA FILMOWA, WSTĘP WOLNY

Projekt Babska Środa został dofinansowany ze środków PISF

 KINOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
20-11-2019

KINOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Wystartowaliśmy w zeszłym roku,  było cudownie!  A czujemy, że w tym roku będzie jeszcze fajniej!
8 grudnia w niedzielę wraz z Bankiem PKO BP zapraszamy na Kiermasz Świąteczny! Rezerwujcie czas w kalendarzach!


8 grudnia, niedziela

12:00 – 17:00 kiermasz

15:00 – 16:00  spotkanie ze Świętym Mikołajem  i tańczącymi elfami, świąteczny filmowy quiz rodzinny

17:00 Antony Street  pokazem ognia zamykają Kiermasz

 Kupisz: obrazy, sztukę użytkową, bibeloty, świąteczne ozdoby i stroiki, świeczniki, ceramikę użytkową  i naturalne kosmetyki, biżuterię, las w słoiku, książki wydawnictwa Dwie Siostry i regionalia, herbatę i kawę, miody i bakalie, dziczyznę, sery

 Skosztujesz gorącej czekolady, grzańca i jabłek  z cynamonem i innych zimowych specjałów.

 W czasie Kiermaszu prowadzimy zbiórkę na walczącą z  chłoniakiem osiemnastoletnią Marlenę Wojcieszak

 

zapraszają: Jarocin XXI, PKO BP i Kawiarnia Filmowa

Impreza w całości finansowana ze środków własnych Stowarzyszenie przy wsparci dobrych ludzi i instytucji. 

POKOCHAĆ SZTUKĘ
21-08-2019

POKOCHAĆ SZTUKĘ

Czwartkowe spotkania ze sztuką w Kawiarni FILMOWA - Kino Echo cieszyły się do tej pory dużym uznaniem, gromadząc liczne grono miłośników. W związku z tym wszystkich zapewne ucieszy informacja, że Wielka Sztuka wraca do nas po wakacyjnej przerwie.

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „ POKOCHAĆ SZTUKĘ”, na który złożą się wykłady i filmy prezentowane w okresie od września 2019 r do czerwca 2020 r. Wykłady, których tematem będą: akt, taniec, biblia, i kicz w sztuce poprowadzi Marzena Karcz, artysta, plastyk i pedagog. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, performance, formami parateatralnymi oraz scenografią i aranżacją wnętrz. Wieloletni pedagog, nauczyciel, i organizator plenerów ZPAP i amatorskich „AMAKREAT”. Zrealizowała ponad 20 wystaw indywidualnych, brała także udział w 40 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Wykłady to nie wszystko co pragniemy zaproponować. Z ogromną radością zapraszamy Państwa do obejrzenia sześciu filmów z serii” Wystawa na Ekranie”. Przyjdź i zobacz na żywo w kinie arcydzieła najwybitniejszych artystów malarstwa, rzeźby i grafiki z najważniejszych muzeów na całym świecie. Zachwyć się dziełami Gustava Klimta, Pabla Picassa, Claude Moneta, Michała Anioła i Henri Matisse’a. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 września, o godzinie 17:00, w Kawiarni Filmowa - Kino ECHO. Wykład otwarty pt.” Akt w sztuce. Erotyka i miłość” poprowadzi  Marzena Karcz. Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze sztuką, gdyż jak powiedział Leonardo da Vinci” Piękno rzeczy śmiertelnych mija lecz nie piękno sztuki”.

5 września, czwartek, godz.: 17:00, Kawiarnia Filmowa, WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

 

Dofinansowano  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

PLAKATOBRANIE
23-07-2019

PLAKATOBRANIE

kiedy: 11 sierpnia

o której: 14:00 -17:00

gdzie: PARKING PKO, TARAS KAWIARNI FILMOWEJ

za ile: wstęp wolny

dla kogo: dla kinomaniarów

 

opis:

po raz pierwszy w naszym kinie: wielkie PLAKATOBRANIE. Będzie można zgarnąć plakaty wszelkiej maści od Avangersów, poprzez Zimną Wojnę czy Życie Adeline aż po Sekretne życie zwierzaków domowych.

w czasie Plakatobrania przeprowadzimy zbiórkę na rzecz Nikodema Korzyniewskiego – chłopca, który walczy o sprawność i którego wspieramy naszymi działaniami od samego początku jego walki o „stanięcie na nogi”

OKO KALEJDOSKOPU: filmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu filmów dzieci i młodzieży
23-07-2019

OKO KALEJDOSKOPU: filmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu filmów dzieci i młodzieży

kiedy: 11 sierpnia

o której: 15:00

gdzie: Taras Kawiarni Filmowej

za ile: wstęp wolny

dla kogo: dla małych i dużych, tych co filmy oglądają

projekt: OKO KALEJDOSKOPU, CENTRUM SZTUKI DZIECKA

 

opis:

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU powołany został w 2014 roku w celu wspierania dzieci tworzących filmy animowane i stworzenia szerokiej, ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości.

Zabawne, wzruszające, animowane, krótkie- filmy robione przez dzieci i młodzież zachwycą Was na pewno!

KINO ROWEROWE: „Rowery kontra samochody”/
23-07-2019

KINO ROWEROWE: „Rowery kontra samochody”/

kiedy: 30 sierpnia

o której: 21:00

gdzie: parking PKO

za ile: wstęp wolny

dla kogo: cykliści, rowerzyści, miłośnicy ruchu

 

opis:

Po raz drugi kino przechodzi na eko-napęd, tym razem z filmem, który opowiada o wiecznej walce kierowców i cyklistów. 4 rowerzystów będzie napędzać projektor, zadanie odpowiedzialne dlatego wraz ze Stowarzyszeniem ROWELOWE szukamy chętnych do pedałowania na naszych rowerkach napędowych. Chętnych prosimy o zgłoszenie się na parking PKO o 20:30. Zakładamy, że jedna osoba jechać będzie 15 minut.

FILM z MUZYKĄ NA ŻYWO: GENERAŁ reż. BUSTER KEATON
23-07-2019

FILM z MUZYKĄ NA ŻYWO: GENERAŁ reż. BUSTER KEATON

kiedy: 17 sierpnia

o której: 21:00

gdzie: parking PKO

za ile: wstęp wolny

dla kogo: miłośnicy starego kina

projekt: W starym Kinie

finansowanie: Gmina Jarocin, Stowarzyszenie Jarocin XXI

 

opis:

Generał (1926) reż. Buster Keaton

Absolutna klasyka kina. Widowiskowe pościgi, słynna "kamienna twarz" oraz perfekcyjnie dopracowane gagi Bustera Keatona sprawiają, że film świetnie nadaje się także na pokazy rodzinne. Warto dodać, że grający w Jarocinie do filmu Marcin Pukaluk wygrał konkurs Vivarto na najlepszą ilustrację muzyczną do tego filmu.

Ladies night - The Time of my Life
19-07-2019

Ladies night - The Time of my Life

za ile: za dobry humor

dla kogo: Dla poważnych Pań, zbuntowanych podlotków, niegrzecznych dziewczynek, szalonych mam, poważnych dam a najbardziej dla wszystkich cudownych kobiet

projekt: Długi Weekend na tarasie

 

Opis:

 

W sobotę 27 lipca taras filmowej zmieni się w gorący parkiet wprost z domków wczasowych, gdzie przez pewien czas przebywał Patrick Swayze. Film, muzyka, dobre towarzystwo i niezapomniana atmosfera. Dodatkową atrakcją będą konsultantki z Mary Kay, które podzielą się swoją wiedzą i profesjonalnym podejściem do skóry i makijażu! Satynowe zabiegi na dłonie dla wszystkich, dla wybranych pielęgnacja twarzy, na jednej Pani zostanie zaprezentowany profesjonalny makijaż.

Kolorowe Koktajle, doborowe towarzystwo tylko na Gołębiej!

DŁUGIE WEEKENDY NA GOŁĘBIEJ
06-06-2019

DŁUGIE WEEKENDY NA GOŁĘBIEJ

Lato w końcu przyszło! Klimat miasta się zmienia, jest familijnie, przyjaźnie, wolniej ale intensywniej.

Dlatego na Gołębiej weekendy będą długie i pełne emocji. Nasz Taras opanują  wrażenia muzyczne  i doznań filmowe.

Na początek weekendu zawsze Koncertowy Piątek, a w reperturze największe gwiazdy światowego formatu – gramy od 20:30. W Filmową Sobotę- rozrywka najlepszego gatunku – króluje od 19:30, a w niedzielę ulubieńcy najmłodszych opanują taras o 15:00 do 17:0, tylko mądre i ciekawe bajki w Bajkowych Niedzielach. A że poniedziałek jest trudnym dniem: my je odczarujemy  W Starym Kinie od 18:30 najlepsze filmy z historii kina.

Wstęp na wszystkie imprezy wolny! Szczegóły na FB Kina i Kawiarni

© Kawiarnia Filmowa 2016. All rights reserved.
Wykonanie: yanah.info

na górę